Club&Hotel Letoonia Fethiye Yamac-parasutu-2

Temmuz 21, 2010

0

Fethiye Günübirlik Turlar Hakkında Genel Bilgi

12 Adalar Tekne Turu

Tesisin organize ettiği program; Yassıca Adalar ve Göcek , At Bükünde yüzme ve yemek molası , Bedri Rahmi Koyu, Sarsala Koyu , otele dönüş.

Yamaç Paraşütü

Babadağ’dan tecrübeli pilotlar kontrolü altında, Ölüdeniz’in muhteşem güzelliğini gökyüzünden seyrederek Tandem (çift kişilik) uçuş yapma imkânı.

Scuba Diving

Deneyimli dalgıçlar ve yeni başlayanlar için, deneyimli dalgıçlar eşliğinde günlük dalış turları.  Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 dalış.

Dalyan ( Caunos) Turu

İlk mola çamur banyosu, ardından kanalın başlangıcı olan Köyceğiz Gölünde yüzme molası, kaya mezarları manzarası eşliğinde öğle yemeği ve kral mezarlıkları için fotoğraf molası, “Kaunos antik kent gezisi” ( Yunan-Roma tiyatrosu, Roma hamamı, kalesi, Bizans kilisesi, Athena Tapınağı) Sazlıklar arasından iz tuzu plajına gidiş ve serbest zaman, 16.00 geri dönüş.

Rafting

Marmaris ve Fethiye bölgesi arasında yer alan Dalaman Çayı, Dirmil yakınlarında Koçaş Dağı’ndan doğar ve yaklaşık uzunluğu 229 km’dir. Günübirlik rafting turları 1 veya 2 kişilik kano adı verilen botlarla yada 5-8-10 kişilik şişme botlarla,  profesyonel rehberler eşliğinde gerçekleşir.

Trekking

Lykia Yürüyüş Yolu, en gözde trekking parkuru olan Lykia Yolunu, Ovacık köyünde Babadağ eteklerinde başlayıp her 100 metrede bir karşınıza çıkacak yön levhalarını izleyerek rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Lykia yolu Faralya, Dodurga, Pınara, Letoon, Xanthos antik kentlerini ve Fethiye dışında Kaş, Kemer ilçe sınırlarındaki Lykia kentlerini ve dağ köylerini de içine alan yürüyüş parkuru istenirse Antalya’ya kadar uzatılabiliyor. Lykia yolu dışında, manzarası oldukça güzel olan Kayaköy-Afkule arasındaki 1 saatlik yürüyüş yolunu da denenebilir.

Ölüdeniz Tekne Turu

Mavi Mağra, Kelebekler Vadisi, Akvaryum, St. Nikolas Adası, Soğuk su ve deve Plajı gezilecek yerlerdir. İlk yüzme molası Mavi Mağra’da verilir. Ardından, Kelebekler Vadisinde 1 saat mola verilir. (Vadi adını burada yaşayan “Jarsey Tiger”cinsi kelebekten almıştır. Akvaryum Koyunda öğle yemeği, St.Nicolas Adası’nda antik yerlerin ziyareti. Soğuk Su ve Deve plajında  yüzme molası.

Kabak Turu

Fethiye’den Antalya’ya doğru gidildiğini düşünürsek, Kelebekler Vadisinden sonraki vadi. Fethiye otogardan kalkan Faralya dolmuşlarıyla gidilebilir. Faralya köyünden sonra,  aşağıya vadiye doğru yaklaşık 20 dakika patika yürüyüşü yapılır.

Tlos- Saklıkent Turu

Tlos antik kenti ziyaret, Tlos kalesi ve köy meydanında çay molası, ardından Yaka Park’ta öğle yemeği, Saklıkent Kanyon ziyaret ve geri dönüş.
Saklıkent Kanyonu
, yaklaşık 15 km uzunluğunda, içinde Bey Dağları‘nın kaynak suyunu bulunduran eşine az rastlanır bir doğa harikası. Fethiye’ye gelmeden Saklıkent-Kemer kavşağından, Saklıkent istikametine doğru hareket ettiğinizde, 32 km mesafe yapmanız gerekir. Tlos antik şehrine çok yakındır.

Kaya Köy ve Amintas Turu

Sabahtan Amintas Kaya Mezarları ziyaret, öğle yemeği ardından 14.00-1500 gibi Kayaköy Antik Kent ziyaret, dönüşte istenirse Ölüzdeniz’de yüzme molası verilerek tur bitirilebilir.

Letoonia Resorts Turları:

Yamaç Paraşütü:

Çift kişilik uçuşlarımıza katılmak için bu spora yönelik hiçbir şey bilmenize, öğrenmenize, eğitim almanıza gerek yok. Her şey tecrübeli pilotlarımızın kontrolü altında, yapmanız gereken tek şey, rezervasyon yaptırmak ve bu sayede tatilinize unutulmaz anlar eklemek. Ölüdeniz ‘in muhteşem güzelliğini bir de gökyüzünden seyredin.
Tatiliniz sırasında yaptığınız diğer aktivitelerin yanında tandem uçuşunun çok ayrı ve özel bir yeri olacaktır.
4×4 arabalarımızla 1960 metre yüksekliğindeki Babadağ’a yolculuğumuz yaklaşık 50 dakika sürmekte. Bu esnada bölgenin muhteşem manzarasını izleme şansınız olacak.
Babadağ’a vardığınızda pilotlarımız size emniyetiniz için bir kask ve tulum verecekler, bunlarla beraber kuşam tertibatınızı kuşanacak ve pilotunuzun size vereceği bilgiler doğrultusunda uçuşunuza sadece bir kaç adımla başlayacaksınız. Gökyüzünün sonsuzluğunda nefes kesen manzara eşliğinde yaklaşık 30 dakikalık bir uçuş ile Ölüdeniz plajına iniş yapacaksınız.

Fethiye Club Hotel Letoonia‘nın misafirleriyle paylaştığı bu etkinlik haftanın her günü aşağıdaki saatlerde günde  5 sortie olarak düzenlenmektedir.

08:30; 11:00; 13:30; 15:30; 17:30

Bu etkinlikte,  Ölüdeniz‘den dağa tırmanış yaklaşık 45 dakika almakta, 25-30 dakika kadar havada kalınmaktadır.

  • Misafirlere yanlarında güneş gözlüğü, spor ayakkabıları, hava durumuna göre sweat-shirt ve su getirmeleri önerilir.

Ücret:  Kişi başı 75 gbp

İletişim:
Yamaç Paraşütü: İkarus Paragliding
tel: 0252 617 05 00
fax: 0252 617 00 18
web page: www.ikarusparagliding.com
mail: info@ikarusparagliding

Scuba Diving:

Dalış Kulübü günlük ve yeni başlayanlar dalgıçlar organize eder. Günlük program  09:45’te teknenin Fethiye limanından ayrılışı ile başlar. Tekne ve dalış güvenliği hakkında bilgi verilir. Tur programına öğle yemeği dâhildir. Güneşlenmenin, mavi sularda yüzmenin ve dalmanın keyfini çıkarın. Tur 18.00 civarı teknenin limana dönüşü ile son bulur.

Ücret: Kişi başı 39 gbp

İletişim:
Scuba Diving: MerMaid Diving Club
tel: 0252 612 33 50
fax: 0252 612 35 03
web page: www.mermaiddiving.net
mail: info@mermaiddiving.net

LETOONIA YAT TURU

Program:

  • 10:00 Letoonia’dan çıkış (Yassıca adalar ve Göcek Gezilir)
  • 11:30 At Bükünü Demir Atılır (yüzme ve yemek molası)
  • 14:00 Bedri Rahmi Koyu gezilir
  • 15:00 Sarsala koyuna demir atılır, yüzme ve dinlenme molası
  • 18:00 Gezerek Letoonia’ya dönüş

Maximum 12 kişi,
Her şey dahil kişi başı 150TL

Yanınızda mayo, güneş gözlüğü, rahat ayakkabı veya terlikler ve havlu bulundurmanız önerilir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑