Genel photogallery_5

Ağustos 31, 2012

0

Antalya Akvaryumuna Sonunda Kavuştu!

2,5 yıl önce geliştirilen Antalya Aquarium projesi tamamlandı ve törenle dev akvaryum 15 Ağustos saat 10.00′da Antalya halkının da katılımıyla açıldı.

Antalya’nın yeni cazibe merkezi olacak akvaryuma, ilk saat içinde tam 1.000 kişi geldi. 15bin metrekare kapalı alana sahip bu harika yapıtın içinde kendinizi okyanusun derinliklerinde hissedeceksiniz. Çünkü içeride 40 adet tematik akvaryum, 5 milyon litre su kapasiteli, 3 metre genişliğinde 130 metre uzunluğunda dünyanın en büyük camekân tüneli mevcut. Bununla da bitmiyor; içeride 800 metrekare yüzeyli Maldiv Adaları’nı anımsatan bir gölet de bulunuyor. İçinde köpek balıkları, vatozlar ve bunun gibi çeşitli balıkların bulunduğu mekânda, dileyenler bu canlılarla yüzme ayrıcalığına da sahip olabilecekler.

Akvaryum içerisinde toplamda 40 bin tür canlı bulunuyor. Her biri özel uçaklarla getirilen bu canlılar 24 saat gözetim altında tutuluyor. Türkiye’den ve dünyanın çeşitli bölgelerinden birçok türü görebileceğiniz akvaryum, gece 00:00’a kadar ziyaretçilere açık ve gerçekten de sizi büyüleyecek bir atmosfere sahip.

Her detayın titizlikle tasarlandığını ve dünya standartlarında örnek teşkil eden Antalya Aquarium’un dekorasyonu ise ünlü heykeltıraş Benedetti’ye ait. İçeride olsun dışarı da olsun dekorasyonun ihtişamı hemen göze çarpıyor.

Ayrıca, bu dev akvaryumun içinde gözlerinize inanamayacağınız başka bir platform daha var. 500 metrekarelik gerçek kar yağan bir mekân! Bu özel soğuk rüyanın Antalyalılar tarafından ilgi göreceği kesin. Antalya Aquarium’da eğitim ve diğer hizmetler de unutulmamış. Bir dalgıçlık okulu ve sergi alanı mevcut… Çocuklar için bin metrekarelik bir oyun parkuru düşünülmüş.

Binlerce türün yer aldığı bu dev akvaryum sizleri denizin sihirli dünyasına götürecek ve kar yağan kapalı alanda da Antalya sıcakları altında kutup deneyimi yaşayacaksınız.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑