Genel IMG_6882

Eylül 27, 2012

0

Doğayla iç içe bir spor: Golf…

Letoonia Golf Resort, Belek

Doğa ile iç içe oynanangolf, ilk olarak 15. yüzyılda ortaya çıkmış ve Roma, Hollanda, Çin gibi pek çok ülkede oynanmaya başlamıştır. Bir rivayete göre; İskoçyalı denizciler karaya ayak bastıkları zaman ellerine geçen sopaları yolda buldukları taşlara vura vura ilerlerken, bu durum İngiliz soyluların ilgisini çekince bu “sopa-taş” oyununu geliştirmişler ve çim sahalara taşımışlar. Böylece, İskoçların bu hareketi günümüze kadar gelen golf sporunun temellerini atmıştır.

Hem tek başına, hem de takım olarak oynanabilen golf, bu sporu yapan kişilerin kişisel bazı özelliklerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Oyuncunun kendisi ile yarışması, disipline dikkat etmesi ve golf oynarkenki konsantrasyonu, onun kendini geliştirmesini sağlar.

İlk kez 1895 yılında golf ile tanışan Türkiye’de bu spor İstanbul Kulübü’nün öncülüğünde gelişmiştir. Şu anda golf sahalarının yoğun olarak, İstanbul ve Antalya illerinde yer almakta olduğu söylenebilir. Golf turizmi için özellikle en ilgi çekici yer olan Antalya-Belek‘de, bu sene birbirinden büyük organizasyonlar bizleri karşılıyor. Bu büyük organizasyonlara binlerce golfseverin katılımının, bölgedeki turizmi hareketleneceği de bir gerçek…

Belek, Dünya Amatör Takımlar Golf Şampiyonası’na bu yıl ilk kez ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyor. Organizasyonda kadınlar 27-30 Eylül 2012, erkekler ise 4-7 Ekim 2012 tarihleri arasında yarışacaklar. Dünyaca ünlü golf oyuncusu Tiger Woods’un katılımıyla, 9-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek finalde ise tüm dünyanın gözü Belek’te olacak. Bu dev organizasyonu yaklaşık 10 bin kişi ziyaretçi edecek.

Golf  sezonun tüm hızıyla devam ettiği bu dönemde, Belek bölgesi 27 Eylül’den itibaren daha da  muhteşem olacak. Eğer, siz de bu tarihler arasında Letoonia Golf Resort’ta olursanız, bu eşsiz organizasyona seyirci olabilirsiniz. Belki de, Letoonia Golf Resort’un, profesyonel golf öğretmenlerinden ders almak istersiniz.

Eğer siz de bir golf hayranıysanız, bu Eylül Letoonia Golf  Resort’ta buluşalım…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑