Sağlık, Güzellik ve Huzur _MG_0211

Haziran 26, 2014

0

Yaz Aylarının Bunaltan Sıcaklarına Dikkat!

Letoonia Resorts misafirlerini bu yaz da her yaz olduğu gibi; havuz, deniz ve güneşin tadını çıkararak sıcaktan bunalmadan serin serin eğlenecekleri buz gibi bir tatil bekliyor!

Tatilin vazgeçilmez mevsimi yaz ayında havaların özellikle Antalya’da oldukça sıcak ve nemli geçmesi nedeniyle siz misafirlerimizin sıkıntı yaşamaması için uzman doktorların bazı önerilerini paylaşmak istedik.

İşte güneş çarpmasına ve sıcağa bağlı olarak ortaya çıkabilecek diğer rahatsızlıklara karşı dikkat etmeniz gereken önemli noktalar:

  • Özellikle güneşin en sıcak olduğu ve kendini gösterdiği saatler arasında ( Saat 11 ila 15 arasında ) güneşe maruz kalmaktan kaçının.
  • Eğer dışarıda kaldığınız süre uzunsa, mutlaka şapka takın ve uzun kollu ince açık renkli şeyler giyin.
  • Açıkta kalan deri bölgesi için koruma kremi kullanın, kullanımı gün içinde hiç bırakmayın.
  • Bol bol sıvı tüketin. En az 2-2,5 litre su tüketin ve daha az gazlı içecek içmeye özen gösterin.
  • Eğer egzersiz yapıyorsanız, bu egzersizleri sabah ve akşam saatlerinde, güneşin etkisini yitirdiği saatlerde yapın.

Letoonia Resorts’ta güneşe nazır dilediğiniz gibi bronzlaşabileceğiniz ama asla sıcaktan bunalmayacağınız muhteşem bir tatil geçirmeniz dileğiyle…Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑