Fethiye’de Tatil

· Tarih:

Fethiye’de her adımda tarihi koklayabilirsiniz. Şehir merkezinden başlayan tarihi alanlar ilçenin hemen hemen her köyünde başka bir kalıntı ile devam etmektedir. Gezdiğiniz her yerde başka bir kalıntı başka bir tarihi mirasla karşılarsınız. Araxa, Letoon, Pınara, Yakaköy, Kayaköy,Kaya mezarları, Likya yolu bunlardan sadece bazılarıdır.

· Koylar:

Fethiye’de bulunduğu lokasyon itibariyle onlarca irili ufaklı koy bulunmaktadır. Bu koylar çam ormanları içerisinde yeşil ile mavinin müthiş bir uyumunu sergilemektedir. Bu koylarda aynı zamanda denize girebilir, kamp yapabilirsiniz.

· Adalar:

Fethiye adeta bir Adalar cennetidir. Letoonia Resorts farkıyla günübirlik turlara katılabilir,  teknelerle bu adaları gezebilirsiniz. Bu adalar, aynı zamanda mavi yolculuk tutkunlarının da en önemli uğrak noktalarından birisidir.Letoonia Resorts aracılığıyla, şehir merkezinden, Göcek’ten ve Ölüdeniz’den kalkan tekneler ile bu adalara gidebilirsiniz.

· Alışveriş:

Fethiye’de alışveriş yapmak istenler için çok çeşitli alternatifler bulunmakta. Onlarca lüks mağazaların yanı sıra Salı günleri kurulan Halk pazarı da mutlaka uğranması gereken bir diğer adres. Çalış, Hisarönü, Fethiye, Ölüdeniz, Göcek siz Fethiye’nin neresinde olursanız olun alışveriş seçenekleri sizinledir.

· Aktiviteler:

Fethiye adeta spor aktiviteleri için yaratılmış bir cennet. Yamaç paraşütünden, Su sporlarına, Safarilerden, Trekking’e at turlarından, kanoya onlarca sportif aktivite yapılmaktadır.
Bunların en çok ilgi göreni Ölüdeniz’de düzenlenen ve 1700 m yüksekliği olan Babadağ’dan muhteşem bir manzara eşliğinde kendinize boşluğa bırakmak yani Ölüdeniz’de yamaç paraşütüdür. Bu inanılmaz deneyimi Club&Hotel Letoonia Fethiye aracılığıyla daha da zevkli bir hale dönüştürebilirsiniz.

· Konaklama:

Club&Hotel Letoonia Fethiye sizi sevdiklerinizle baş başa huzurlu bir tatile davet ediyor. Çevre gezileri, spor aktiviteleri, birbirinden özel ve farklı damak tadlarına hitap eden mutfağı,  gün boyu otel içi etkinlikleri, akşamüzeri canlı müzikleri ve gece şovlarıyla sınırsız eğlenceye davetiyeniz hazır. Club&Hotel Letoonia Fethiye doğal güzellikleriyle sizin bütün stresinizi alacak. Tatilinizi, size sunduğumuz bir çok seçenekle ideal tatilinize dönüştürebilirsiniz.

· Eğlence:

Fethiye artık bir Bodrum, Alanya kadar gece hayatı ile gelen tatilcileri kendisine bağlamaktadır. Şehir merkezinde Paspatur, Ölüdeniz tarafında Hisarönü ve Ölüdeniz Merkezi, Çalış tarafında Çalış sahili ve Çalış merkezinde her kültüre ve anlayışa göre eğlence mekanları hizmet vermektedir. Eğlenceler uzun saatler devam etmektedir.

· Kış Turizmi:

Fethiye henüz üzerinde çalışmaların devam ettiği kayak tesisi çok kısa bir zaman sonra kış mevsiminde de tatilcileri kucaklamaya hazır. Seki beldesi yakınlarındaki Eren Dağı eteklerinde hizmet veren tesis henüz tam olarak kullanılmasa da  iyi bir reklamla kısa zamanda çok iyi yerlere gelecektir. Ama herkesten önce siz keşfetmek istiyorsanız, kış mevsiminde bu bölgeye tatile gelebilirsiniz.

· Gezi yerleri:

Fethiye’de gezilecek ve görülecek çok fazla seçeneğiniz olacak;  Saklıkent, Yakaköy, Ören, Üzümlü, Göcek, Katrancı, Günlüklü, Ölüdeniz, Kelebekler vadisi,  Kabak bunlardan sadece bir kaçıdır. Letoonia Resorts’a yakın olan  bu güzel beldelere kolayca ulaşabilirsiniz.


Back to Top ↑